Ezek a hitelek nem teljesítő hiteleknek már számítanak.
Mivel a problémás hitelfelvevők nem alkotnak egységes csoportot, így megsegítésükre is eltérő módszert kellene kidolgozni. A legnagyobb arányban azok vannak, akik több évig nem lesznek képesek a törleszteni, de 4-6 év múlva már lesz erejük rendben fizetni a részleteket. Akik hosszabb távon sem tudják majd jövedelmémükből kigazdálkodni a hitelük törlesztését, ők a jövőben valószínűleg bérlők lehetnek. Kisebb számban azonban, de vannak olyanok is, akik a közelmúltban elvesztették a munkahelyüket, de mivel jól képzettek, ezért rövid időn belül tudnak majd munkát szerezni, náluk a hitelek átstrukturálása elegendő segítség lehet – példálóztak a PwC munkatársai.
Mivel a devizahitelesnél nagyobb arányban vannak bajban a forinthitellel rendelkezők, ezért nem feltétlenül csak a devizakölcsönt felvettekre kell korlátozni a segítségnyújtást.
A kormány nyár végére ígérte a Nemzeti Eszközkezelő Társaság koncepciójának nyilvánosságra hozatalát, illetve most már október közepéig kellene a parlament elé terjeszteni az eszközkezelőről szóló törvényjavaslatot, egyelőre nem sok információ került napvilágra. Az információk, értesítések hiánya azonban azzal a veszéllyel járhat, hogy többen azért nem törlesztik lakossági hitelüket, mert abban bíznak, hogy őket is megmenti majd az ígéretek szerint nemsokára létrehozandó intézmény.